Jazyková verzia

Overenie domény

overiť, či je doména voľná

Hlavné menu

Rýchla navigácia
kde som: úvod > nápoveda > kategória prevádzka webstránok (webhosting) > Postup vytvorenia web-stránky pomocou nástroja SiteBuilder (Presence Builder)

Postup vytvorenia web-stránky pomocou nástroja SiteBuilder (Presence Builder)

Nástroj Presence Builder je veľmi ľahko a prehľadne ovládateľná webová aplikácia, ktorá sa používa na vytváranie a správu web stránok.
Vo webovom prehliadači otvoríme ovládací panel Parallels Plesk, v ktorom sa prihlásite do aplikácie Presence Builder. Ako vidíme na obrázku, tvorbu webovej stránky spustíme kliknutím na tlačítko „Create site“.Create siteTeraz si musíte zvoliť tému vašej stránky, ktorú idete vytvoriť. Vybrať si môžete z nasledovných tém: Services (Služby), Retail Businesses (Maloobchod), Entertainment and Leisure (Zábava a voľný čas), Organizations (Organizácie), Construction and Housing (Stavba a bývanie), Manufacturing (Výroba), Health and Sport (Zdravie a šport), Arts and Design Services (Umenie a dizajn), Education Services (Vzdelávacie služby), Fan and Hobby (Pre fanúšikov a hobby), Personal (Osobné) alebo Other (Ostatné). V týchto hlavných témach sa potom nachádza ďalšie rozdelenie, kde si treba zvoliť činnosť, ktorá najlepšie vystihuje tému vašej stránky, ktorú práve vytvárate. Ak ste v jednotlivých témach nenašli vašu činnosť, ktorú hľadáte, môžete prípadne zvoliť možnosť „Other“ a zvoliť možnosť „Generic Website“.Výber témyNásledne môžete vyplniť podrobnejšie údaje o Vašej stránke. Vyplnenie týchto informácii je však dobrovoľné. Informácie vložené nižšie budú použité pre predbežné naplnenie obsahu Vašich webových stránok ako sú stránky "O nás" alebo "Kontakt". Tieto informácie môžete zmeniť alebo odstrániť kedykoľvek neskôr. Pokračujeme kliknutím na možnosť „Create Site“.Vyplnenie základných údajovÚspešne ste vytvorili základnú stránku v aplikácií Presence Builder. Teraz je potrebné vybrať vhodný grafický dizajn Vašej web stránky. Ponuku rôznych dizajnov nájdete po kliknutí na možnosť Design, kde sa Vám zobrazia jednotlivé možnosti.

V kategórií Design nájdete rôzne nastavenia. Môžete tu upravovať rozmiestnenie častí Vašej web stránky, nájdete tu rôzne farebné schémy, nastavenia písma, okrajov, atď.Výber dizajnuV kategórií Pages môžete vytvárať, alebo odstraňovať stránky a pod-stránky, meniť ich poradie, definovať kľúčové slová, atď.Úprava stránokAk potrebujete na stránku vložiť vlastný script, prípadne použiť preddefinované moduly, ktoré Vám Presence Builder ponúka (vyhľadávanie,kontaktný formulár, vkladanie videa, galérie, atď.), kliknite na kategóriu „Modules“. Jednotlivé moduly vkladáte na stránku jednoduchým chytením požadovaného modulu a presunutím ho na konkrétne miesto na Vašej stránke.Úpravy - Edit, HideÚprava obsahu web-stránky je veľmi jednoduchá. Ak potrebuje zmeniť text, alebo obrázok na Vašej stránke, stačí kliknúť na požadovaný prvok na stránke, ktorý chcete upraviť a kliknúť na možnosť "Edit".ModulyKaždá časť stránky má rôzne možnosti nastavenia, stačí na požadovaný prvok na stránke kliknúť a vybrať si z možností, ktoré Vám Presence Builder ponúka.

Zmeny, ktoré robíte na Vašej stránke sa automaticky ukladajú, avšak niesu verejne prístupné na Vašej www stránke. Pre zverejnie aktuálnej stránky musíte kliknúť na tlačidlo „Publish“.PublikovaniePoznámka:
  • Nástroj na tvorbu web stránok Sitebuilder (Presence Builder) je software vyvíjaný spoločnosťou Parallels IP Holdings GmbH. V prípade záujmu si môžete bez prihlásenia vyskúšať demo verziu na našich serveroch.