Jazyková verzia

Overenie domény

overiť, či je doména voľná

Hlavné menu

Rýchla navigácia
kde som: úvod > nápoveda > kategória prevádzka webstránok (webhosting) > Postup inštalácie CMS DotNetNuke

Postup inštalácie CMS DotNetNuke na Windows 2008R2 serveroch EURONETu

Poznámka:
  • DotNetNuke je open-source CMS systém postavený na technológií Microsoft .NET Framework, teda je určený pre Microsoft Windows platformu s nainštalovaným webovým serverom IIS (Internet Information Server).
  • Pred inštaláciou sa uistíme, či je naša doména hosťovaná na serveroch s Microsoft Windows. Po prihlásení sa do klientskej zóny v sekcí Základné info a nastavenia musí byť pri položke Webhostingový program (balík) informácia (MS Windows). Ak nie je, môžeme svoj webhostingový program zmeniť kliknutím na odkaz zmeniť webhostingový program.
  • Na našich serveroch založených na platforme Microsoft Windows je nainštalovaný operačný systém Microsoft Windows Web Server 2008 R2 64-bit s webovým serverom IIS v7.5. Server podporuje technológiu Microsoft .NET Framework v2.0, v3.0, v3.5 a v4.0. Taktiež je na serveroch nainštalovaný databázový server Microsoft SQL Server Web Edition (64-bit) v10.
  • 1. Najskôr si stiahneme DotNetNuke Community Edition (DNN) zo stránok www.dotnetnuke.codeplex.com. Tento návod je určený pre verziu 6.1.0. Stiahnutý súbor rozbalíme a obsah cez FTP pripojenie skopírujeme na server.
  • 3. Vo webovom prehliadači otvoríme stránku servera kde sme DotNetNuke rozbalili - www.vasa_domena.sk a klikneme na tlačidlo súhlasu s licenčnými podmienkami Accept license.